Strona: Studenci w Iwamet Sp. z o.o. / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Studenci w Iwamet Sp. z o.o.

2021-12-20

1 grudnia studenci z II roku Zarządzania i inżynierii produkcji KP-DI mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny Iwamet Sp. z o.o.

Firma Iwamet należy do czołowych światowych producentów precyzyjnych odlewów ze stopów aluminium oraz detali wykonanych poprzez obróbkę CNC. Ich misją jest dostarczanie wyrobów i usług z branży elementów metalowych oraz produkcja odlewów kształtowych ze stopów aluminium na poziomie jakości gwarantującym zadowolenie Klienta, z uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego oraz przestrzegając przepisów wytwarzania i obrotu towarami o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.

Studenci WMT mogli z bliska przyjrzeć się procesowi odlewania aluminium w kokilach i formach piaskowych.