Święto 3. Batalionu Inżynieryjnego

19-10-2019 r.

Dnia 18 października 2019 r. miało miejsce Święto 3. Batalionu Inżynieryjnego. W uroczystościach brała udział delegacja naszego Wydziału.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą w Kaplicy Garnizonowej, po której nastąpił uroczysty Apel na placu. Zasłużonym żołnierzom i pracownikom cywilnym wręczono odznaczenia i wyróżnienia, m.in. „Za zasługi dla obronności kraju” i „Siły zbrojne w służbie ojczyzny”. Część oficjalna zakończyła się defiladą niżańskich pododdziałów.

W trakcie uroczystości zwiedzający mogli wziąć udział w Dniu Otwartych Koszar, gdzie mogli zwiedzić Salę Tradycji 3. Batalionu Inżynieryjnego, zobaczyć na żywo sprzęt wojskowy oraz zapoznać się z szeregiem stoisk wystawienniczych, w tym również stoiskiem Wydziału. Nasi studenci zachęcali przybyłych gości do studiowania na Wydziale poprzez prezentację oferty oraz demonstrowali ramię robota.