Strona: Szachowe zmagania na Akademickich Mistrzostwach Polski / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Nasi Partnerzy

Szachowe zmagania na Akademickich Mistrzostwach Polski

2022-04-07

W zmaganiach szachowych naszą uczelnię reprezentowało 6 zawodników: Sylwia Polak, Patrycja Starzec, Kacper Kłok (kapitan drużyny), Krzysztof Socha, Adrian Chodorowski oraz Adam Welc. W piątek i sobotę rozgrywały się turnieje indywidualne w kategoriach kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet Sylwia Polak zajęła wysokie 25 miejsce (co dało jej 3 miejsce w kategorii Uczelni Technicznych) na 110 osób. Patrycja Starzec zajęła 47 miejsce. W kategorii mężczyzn udział wzięły 262 osoby. Najwyższe 79 miejsce zajął Socha Krzysztof, kolejny był Kłok Kacper 87 (obydwaj mieli po 5 punktów, ale przez punktacje pomocniczą Krzysztof zajął wyższe miejsce). 156 miejsce zajął Adrian Chodorowski, a Adam Welc był na 179 pozycji. W sobotę i niedzielę studenci brali udział w turnieju szachów drużynowych. Nasza drużyna pokazała ducha walki i dzięki waleczności i determinacji w ostatniej rundzie zajęła wysokie 34 miejsce w Polsce. Kłok Kacper kapitan drużyny reprezentował Wydział Mechaniczno-Technologiczny ze Stalowej Woli.