Strona: Uczniowie szkół średnich na WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Uczniowie szkół średnich na WMT

2021-12-20

19 listopada mury WMT odwiedzili uczniowie technikum z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Mieli oni okazję zobaczyć obiekty uczelni oraz nowoczesne, wyposażone laboratoria. Młodzi ludzie własnoręcznie programowali roboty w środowisku symulacyjnym Roboguide. Następnie w budynku Inkubatora Technologicznego spróbowali swoich sił w spawaniu za pomocą mikrolasera. Na zakończenie wycieczki, przewidziano zwiedzanie kolekcji samochodów zabytkowych.
26 listopada 2021 roku pracownicy WMT zorganizowali zajęcia laboratoryjne z obsługi robota przemysłowego KUKA dla uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie. Każdy uczestnik mógł nauczyć się sterować ramieniem urządzenia, co w praktyce nie było takim prostym zadaniem. Licealiści uczestniczyli również w wykładzie dotyczącym sztucznej inteligencji, podczas którego zaprezentowano kierunki, w których rozwija się obecnie informatyka. Zorganizowano również zajęciach prowadzone przez członków koła studenckiego Aero Team dotyczące budowy dronów, na których zostały zademonstrowane i omówione prace studentów z tego koła naukowego. Kolejnym punktem wizyty było obejrzenie wystawy zabytkowych pojazdów na WMT. Dla większości oglądających najciekawszymi eksponatami okazały się zabytkowe BMW oraz Lincolny. Były też Polonezy i Fiaty.
Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży licealnej, która angażowała się w poszczególne działania.

Autor zdjęć: mgr inż. Jan Czyżewski