Strona: Udział studentów w seminarium firmy ISCAR / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Udział studentów w seminarium firmy ISCAR

2018-04-08

W dniu 22 marca 2018 r. na zaproszenie firmy Iscar Poland Sp. z o.o. studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego oraz Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, pod opieką dr inż. Joanny Zielińskiej-Szwajka oraz mgr inż. Wiktorii Zbyrad-Kołodziej, wzięli udział w Seminarium LOGIQ.

Głównym celem udziału studentów w tym wydarzeniu było zapoznanie się z bieżącymi trendami dominującymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych dążących do zastosowania kompleksowych rozwiązań w procesach  technologicznych w obróbce skrawaniem. Firma ISCAR jako jedna z niewielu firm zajmujących się produkcją i wdrożeniem nowoczesnych narzędzi skrawających wyszła naprzeciw wymaganiom stawianym przez klientów oferując nie tylko narzędzia skrawające, ale także całościowe opracowanie procesu technologicznego.

Seminarium odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i dotyczyło wprowadzenia na rynek nowej linii narzędzi skrawających LOGIQ ISCAR CHESS LINES. Uroczystego otwarcia Kampanii LOGIQ w Polsce dokonał Prezydent Grupy IMC oraz CEO firmy ISCAR Pan Jacob Harpaz. W trakcie seminarium studenci mieli możliwość wysłuchania wykładów, dotyczących wprowadzanej linii narzędzi, które mają zastosowanie w procesie toczenia, frezowania oraz wiercenia. Ponadto po każdej części wykładowej, omawiana grupa narzędzi, prezentowana była na stoiskach wystawowych, tak aby każdy mógł zapoznać się z ich konstrukcją.

Studenci uczestniczący w seminarium wskazali na przydatność udziału w takich wydarzeniach ponieważ mogli doświadczyć osobiście możliwości zastosowania pozyskanej wiedzy teoretycznej w ramach zajęć dydaktycznych na uczelni w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.

iscar.png