Strona: Udział WMT w 1-wszej rundzie MPPZ / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Udział WMT w 1-wszej rundzie MPPZ

2019-05-12
, red.  Piotr Ludian

W dniach 09.05-12.05.2019r. w Stalowej Woli odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Piątkowa trasa przebiegała przez malownicze okolice Zaklikowa i Malińca, a w sobotę gościliśmy w Sandomierzu. Nasz Wydział reprezentowała załoga z numerem 29 w składzie Piotr Ludian i Ewelina Ludian, którzy jechali Fiatem 125p z 1974r. W Zaklikowie i Sandomierzu zostały rozstawione stoiska, na których studenci wraz z władzami Wydziału prezentowali ofertę edukacyjną Uczelni oraz zachęcali mieszkańców okolicznych miejscowości do nauki na Politechnice. Stoisko ozdabiał zabytkowy mikrosamochód WSK Mikrus MR-300, który cieszył się ogromna popularnością. W czasie balu komandorskiego Prodziekan dr Andrzej Chmielowiec wręczył puchary w konkursie elegancji. Prodziekan wygłosił krótkie przemówienie, w którym podkreślił, że pojazdy zabytkowe są bliskie idei Wydziału, gdyż posiadamy w swojej ofercie specjalność pojazdy specjalne i specjalizowane.