Strona: Umowy o współpracy międzynarodowej / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Umowy o współpracy międzynarodowej

2017-11-22

Politechnika Rzeszowska od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach w obszarze nauki i dydaktyki. Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli podpisał umowy o współpracy z Wydziałem Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach oraz Wydziałem Technologii Produkcji Uniwersytetu Technicznego w Koszycach z siedzibą w Prešovie.

Umowy w siedzibach wydziałów w dniu 17 listopada 2017 roku podpisali Dziekani doc. Ing. Iveta Vaskova, PhD.(rys.1), dr. h. c. prof. Ing. Jozef Zajac, CSc. (rys. 2) i dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz.

Zakres podpisanych w umowach dziedzin współpracy obejmie: realizację wspólnych projektów badawczych, doskonalenie i wprowadzanie profesjonalnych programów szkoleniowych, wymianę kadry dydaktyczno-badawczej, wymianę studencką, organizację wspólnych wydarzeń naukowych, dydaktycznych, kulturalnych i sportowych.

p1180931_pop.jpg                        koszyce.jpg

Rys. 1. Pani Dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu doc. Ing. Iveta Vaskova, PhD. i Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz  podpisują umowę o współpracy

p1180959.jpg                     p1180965.jpg

Rys. 2. Dziekan Wydziału Technologii Produkcji Uniwersytetu Technicznego w Koszycach z siedzibą w Prešovie              dr. h. c. prof. Ing. Jozef Zajac, CSc. i Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz podpisują umowę o współpracy