Strona: Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018

2017-10-12

W dniu 12 października 2017 r. o godz. 11.00 w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018.

W przemówieniu inauguracyjnym JM Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski serdecznie powitał zaproszonych na uroczystość gości, pracowników uczelni i studentów. Podkreślał, iż Politechnika Rzeszowska, obecna w Stalowej Woli od dwudziestu lat, na stałe wpisała się w klimat tego przyjaznego studentom miasta. Wyraził również przekonanie, że kolejny rok akademicki będzie okresem dalszej owocnej pracy naukowej i dydaktycznej dla pracowników i ważnym okresem w życiu studiującej tu młodzieży.

Uroczystość inauguracji uświetniła obecność zaproszonych gości, wśród których byli:

Janina Sagatowska Senator RP

Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli

Janusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski

Przedstawiciel biura poselskiego Posła Rafała Webera

Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele uczelni współpracujących z Politechniką Rzeszowską:

Prof. Iveta Vaskova - Dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach

Prof. Jozef Zajac - Dziekan Wydziału Technologii Wytwarzania Uniwersytetu Technicznego w Koszycach

Prof. Marcin Górny prodziekan Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej

Prof. Michał Wieczorowski z Politechniki Poznańskiej

W uroczystości uczestniczyli członkowie Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół średnich, przedstawiciele mediów.

Immatrykulację studentów przyjętych na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2017/2018 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli poprowadził prorektor ds. kształceniprof.  Grzegorz Masłowski. Przedstawiciele studentów uroczyście ślubowali sumiennie zdobywać wiedzę, umiejętności, postępować zgodnie z prawem, tradycją i dobrymi obyczajami akademickimi, uczciwie i rzetelnie wywiązywać się z obowiązków studenta, dbać o dobre imię Politechniki Rzeszowskiej i godność studenta.

W swoich przemówieniach głos zabrali Senator RP Janina Sagatowska, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, przedstawiciel biura poselskiego Posła Rafała Webera oraz przewodniczący Samorządu Studenckiego  Politechniki Rzeszowskiej Mateusz Wośko.

Dziekan Wydziału Mechaniczno -Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz wygłosił wykład inauguracyjny pod tytułem "Copowskie fundamenty uczelni technicznej"

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Na ręce wszystkich przybyłych gości pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za uświetnienie swoją obecnością uroczystości inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.