Strona: Uroczyste obchody Jubileuszu 65-lecia Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2017-11-22

16 listopada 2017 roku Wydział Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego (WMMR) w Koszycach obchodził Jubileusz 65-lecia.

Uroczystościom przewodniczyli: J.M. Rektor Prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. oraz Dziekan WMMR doc. Inż. Iveta Vaskova, PhD. (rys. 1). W obchodach wzięli także udział dziekani wydziałów TU Kosice oraz przedstawiciele współpracujących uczelni z Czech, Węgier, Serbii i Chorwacji. Swoich przedstawicieli delegowały również uczelnie z Polski: Politechnika Rzeszowska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Świętokrzyska, Akademia im Jana Długosza w Częstochowie. W obchodach jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele wielu słowackich firm związanych z przetwórstwem metali, metalurgią, odlewnictwem i recyklingiem (rys.2).

p1180914_pop.jpg

Rys.1. Przewodniczący prezydium Jubileuszu 65-lecia Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu:                                  od lewej Pani Dziekan WMMR doc. Inż. Iveta Vaskova, PhD. oraz J.M. Rektor Prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc.

p1180911_pop.jpg                 p1180912_pop.jpg

Rys. 2. Uroczyste Jubileuszowe posiedzenie Rady Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach: sala posiedzeń, prezydium

Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz wręczył Pani Dziekan WMMR prof. PRz, doc. Ing. Iveta Vaskova, PhD., okolicznościowy upominek: kopię lampy Ignacego Łukasiewicza i list gratulacyjny (rys. 3.).

Uroczystość była okazją do wielu wspomnień, podsumowań a także dyskusją jak zmienić postrzeganie technologii metalowych przez kandydatów na studia i zachęcić ich do studiowania a potem do podejmowania pracy inżyniera metalurga czy odlewnika.

Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz został wyróżniony przez Panią Dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu doc. Ing. Ivetę Vaskovą, PhD. w uznaniu za wsparcie i pomoc dla rozwoju wydziału, medalem pamiątkowym. Medal ten otrzymało kilkunastu przedstawicieli przemysłu i uczelni technicznych (rys. 4.)

p1180907_pop.jpg                  p1180919_pop.jpg

Rys. 3. Przywitanie delegacji przybyłych na jubileusz 65-lecia: od lewej Prodziekan WMT dr hab. inż. Andrzej Trytek, Dziekan WMMR prof. PRz, doc. Ing. Iveta Vaskova, PhD., Dziekan WMT dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz i Prodziekan WMMR doc. Ing. Dušan Oráč, PhD.. Dziekan WMT dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz wręcza okolicznościowy upominek Pani Dziekan WMMR prof. PRz, doc. Ing. Ivecie Vaskovej, PhD.

p1180917_pop.jpg                     medal.jpg

medal_1.jpg

Rys. 4. Pani Dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyklingu doc. Ing. Ivetę Vaskovą, PhD. wręcza Dziekanowi Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli dr hab. inż. Aleksandrowi Mazurkowowi prof. PRz medal i dyplom okolicznościowy.