Strona: Podpisanie umowy operatorskiej / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Podpisanie umowy operatorskiej

2017-12-17

W dniu 21 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej nastąpi uroczyste podpisanie umowy operatorskiej przez JM  Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Markowskiego oraz Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

Umowa dotyczy przejęcia przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny funkcji operatora Laboratorium Międzyuczelnianego przy Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli.

Laboratorium wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń, które w znaczący sposób zwiększą możliwości naukowo-badawcze Wydziału. Bogata aparatura naukowo-badawcza, w którą wyposażone jest Laboratorium Międzyuczelniane to między innymi zrobotyzowany system spawania laserowego, defektoskop ultradźwiękowy do badań metodą Phased Array, zestaw do opracowywania modeli 3D, spektrometr FT-Raman z zintegrowaną przystawką FT-IR, mikroskop podczerwieni.

Przejęcie funkcji operatora laboratorium będzie doskonałą szansą dla Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli do realizacji praktycznego profilu studiów, utrzymania ścisłych relacji z lokalnym przemysłem, podjęcia prac badawczych w obszarze materiałów metalicznych, tworzyw sztucznych, ceramiki i kompozytów, a także materiałów organicznych i nieorganicznych.