Strona: VI edycja ogólnopolskiego konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu" / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

VI edycja ogólnopolskiego konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu"

2021-12-20

,,Od pomysłu do przemysłu” to konkurs dla uczniów szkół średnich i zawodowych realizowany przez Zakład Elektroniki i Automatyki CHIP oraz Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.
Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów do aktywnego wykorzystania wiedzy zdobytej w szkole, pobudzenie kreatywności, rozwijania pasji związanej z różnymi dziedzinami techniki, a także podnoszenie umiejętności praktycznych, ukierunkowanie na rozwój zawodowy, zachęcenie do poznawania nowych technologii i twórczego ich wykorzystania, umiejętność szukania rozwiązań mających praktyczne zastosowanie oraz zachęcenie uczniów do podejmowania studiów technicznych.
Uczestnicy konkursu będą pracować nad swoimi projektami indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. W przypadku prac realizowanych grupowo będą mieli okazję stworzyć zespół projektowy i poznać efektywne metody współpracy, podziału obowiązków i zarządzania projektem.
Prace konkursowe mogą być realizowane w ramach dwóch kategorii: projektu autorskiego lub projektu inspirowanego.
Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 30.12.2021. Szczegółowe informacje odnośnie wymagań dotyczących prac konkursowych oraz harmonogram konkursu można znaleźć na stronie Koła Naukowego Informatyki Przemysłowej prężnie działającego na WMT PRz w Stalowej Woli w zakładce KONKURS – OD POMYSŁU DO PRZEMYSŁU VI EDYCJA.
Prace konkursowe będą oceniane pod względem: trudności realizowanego projektu, zaangażowania zespołu w jego realizację, poziomu osiągniętego celu, zastosowania rozwiązań technicznych oraz poziomu oryginalności rozwiązania.
Dla najlepszych przewidziane są upominki. Cenną nagrodą jest certyfikat potwierdzający przyznanie 100 dodatkowych punktów w procesie rekrutacji dla osób ubiegających się o przyjęcia na studia na naszej uczelni. Dodatkowo wszystkie zgłoszone prace biorą udział w rywalizacji o nagrodę publiczności, która zostanie przyznana w oparciu o głosowanie internetowe.
Wszystkich młodych ludzi, którzy wymyślają, projektują czy programują zapraszamy do udziału w konkursie.

Uwolnijcie swoją kreatywność i dołączcie do grona zwycięzców!