Strona: VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

2022-09-18

W dniach 8 - 10 września odbyła się VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, zorganizowana przez Automobilklub w Stalowej Woli. Nasz wydział wziął udział w zmaganiach, wystawiając 5 załóg. W ciągu rajdu, załogi musiały zmierzyć się nawigacją samochodów na podstawie otrzymanych wskazówek i licznymi konkurencjami. Dwie spośród prób sportowych, zostały zorganizowane na terenie parkingu WMT. W czasie rajdu kilku zawodników trapiły awarie techniczne, które jednak udało się opanować z udziałem naszych pracowników. Z numerem 22, wystartował, Lincolnem Town Car z 1986 roku dr Leszek Klich z rodziną. Z numerem 18 wystartowali w Polskim Fiacie 125p 1500 z 1978 roku, dr Agnieszka Kramek i dr inż. Marcin Marciniak. Z numerem 27, wystartowali Polskim Fiatem 125p 1.5 L z 1988 roku, mgr inż. Julia Radwan - Pragłowska z Politechniki Krakowskiej i mgr inż. Karol Łysiak. Skodą S-100 z 1976 roku wystartował nasz współpracownik mgr inż. Piotr Kręcichwost oraz Adam Kochan. Polskim Fiatem 126 BIS z 1988 roku pojechali dr inż. Tomasz Galek oraz mgr inż. Jan Czyżewski. Jednym z głównych organizatorów z ramienia Automobilklubu i vicekomandorem rajdu był nasz student inż. Marcin Kopyść.