Strona: VIII Nocne Spotkanie z Nauką / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

VIII Nocne Spotkanie z Nauką

2024-10-12

W dniu 11 października 2024 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się VIII Nocne Spotkanie z Nauką – wydarzenie, które przyciągnęło tłumy miłośników nauki, pasjonatów wiedzy oraz osób ciekawych otaczającego nas świata. Od wczesnego popołudnia aż do późnych godzin wieczornych uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie nauki i techniki.

Program wydarzenia obfitował w liczne atrakcje – od wybuchowych pokazów chemicznych i fizycznych po warsztaty Lego oraz zajęcia z projektowania i budowy modelu samolotu. Szczególną popularnością cieszył się pokaz popularno-naukowy „Kingsajz – czyli klasyczne pokazy fizyczne w wielkiej skali”, który dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Kulminacyjnym momentem wydarzenia był „Teatr wysokich napięć” – spektakl z prądem w roli głównej, który wywołał ogromne emocje wśród widzów.

Organizatorzy zadbali o urozmaicony program, oferując uczestnikom m.in. symulatory lotu, ciężarówki oraz skoku spadochronowego. Darmowe bilety na symulatory były rozdawane w punkcie informacyjnym w budynku V, co przyciągnęło wielu chętnych już od godziny 17:00. Nocne Spotkanie z Nauką to także wyjątkowa okazja do zwiedzenia laboratoriów wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, które na co dzień są dostępne tylko dla studentów i pracowników uczelni.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli, które przyciągnęło uwagę najmłodszych uczestników wydarzenia. Na stoisku można było spróbować swoich sił w symulatorze lotu dronem, a także spotkać autonomicznego robota rozdającego cukierki. Dzieci mogły bawić się piaskiem kinetycznym oraz składać bryłki bez użycia kleju. Za udział w zadaniach najmłodsi zbierali naklejki, a na najbardziej zaangażowanych czekały atrakcyjne nagrody.

VIII Nocne Spotkanie z Nauką było niezwykle udanym wydarzeniem, które pokazało, jak fascynujący i inspirujący może być świat nauki.