Strona: Wirtualny Dzień / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wirtualny Dzień

2018-02-21

W dniu 21 lutego 2018 r. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli odbył się Wirtualny Dzień. Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie szerokiej gamy innowacyjnego sprzętu i technologii z zakresu wirtualnego wspomagania projektowania i wirtualnego spawania. Swoje produkty i rozwiązania technologiczne zaprezentowały firmy ESI-Polska oraz Abicor-Binzel.

Liczne grupy uczniów  i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych ze Stalowej Woli, Gorzyc i Leżajska miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia prezentacji sprzętu i technologii przygotowanych przez firmy ESI-Polska oraz Abicor-Binzel.

Z zaproszenia do udziału w wydarzeniu skorzystało również wielu przedstawicieli firm współpracujących z Politechniką Rzeszowską. W prezentacjach uczestniczyli studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego pochodzący z Wietnamu.

Na zaproszenie władz Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, studenci i nauczyciele szkół i uniwersytetów współpracujących w ramach programu Erasmus +. Przedstawiciele instytucji edukacyjnych z Polski, Grecji, Turcji, Portugalii, Włoch i Rumunii zwiedzili bazę dydaktyczno-badawczą, uczestniczyli w prezentacjach sprzętu i technologii z zakresu spawalnictwa, dyskutowali o możliwościach wzajemnej współpracy.