Strona: Wizyta delegacji z Guangxi / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wizyta delegacji z Guangxi

2019-05-27
, red.  Piotr Ludian

W dniu 24 maja Wydział Mechaniczno-Technologiczny miał zaszczyt gościć delegację władz Uniwersytetu w Guangxi (Guangxi University of Science and Technology). Chińską uczelnię reprezentowali: Rektor dr Li Simin, Dyrektor Biura Spraw Studenckich Chen Kewen, Dziekan Wydziału Inżynierii Biologicznej i Chemicznej dr Tian Yuhong, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania dr Lu Zhiping i Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowego Quan Yanfang.

Delegacja wpierw przyjechała do Rzeszowa, gdzie złożyła wizytę Prorektorowi ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorzowi Ostaszowi, a następnie udała się do Stalowej Woli. Swój pobyt w naszym mieście rozpoczęto od wizyty w firmie Liugong Dressta Machinery, gdzie zapoznano uczestników ze specyfiką firmy i oprowadzono ich po hali produkcyjnej. Kolejnym punktem programu była wizyta na naszym Wydziale. Goście zostali oprowadzeni po budynku, gdzie mieli okazję zaznajomić się z zapleczem naukowo-badawczym Uczelni oraz wystawą zabytkowej motoryzacji, zaprezentowano historię i ofertę Wydziału oraz omówiono współpracę z firmą Liugong w zakresie wsparcia studentów w postaci stażów i stypendiów. Szczególnym zainteresowaniem Rektora cieszyły się urządzenia i aparatura badawcza, zwłaszcza mikrolaser, na którym mógł samodzielnie przeprowadzić próbę spawania.