Strona: Wizyta studyjna studentów / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wizyta studyjna studentów

2018-10-25
, red.  Piotr Ludian

Wizyta studyjna studentów.

24.10.2018 r. studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych. Grupa studentów II roku kierunku mechanika i budowa maszyn zapoznała się z technologiami wytwarzania odlewów w odlewniach żeliwa i aluminium Zakładu Metalurgicznego „WSK Rzeszów” Sp. z o.o. oraz odlewni precyzyjnej Consolidated Precision Products Poland Sp. z o.o. .

Zakład Metalurgiczny „WSK Rzeszów” Sp. z o.o. to trzy pokolenia tradycji w branży odlewniczej i obróbce mechanicznej odlewów. Odlewy ZM wykonywane są w formach piaskowych i metalowych, grawitacyjnie oraz niskociśnieniowo. Odbiorcami odlewów ZM są kontrahenci z Europy i Ameryki z branży: motoryzacyjnej, energetycznej, kolejnictwa, przemysłu maszynowego, produkcji ciągników i maszyn rolniczych. Przykładowe odlewy ZM można obejrzeć na ekspozycji w laboratoriach oraz w holu Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli.

Consolidated Precision Products Poland Sp. z o.o. jest częścią Consolidated Precision Products Corp.. Firma CPP specjalizuje się w produkcji odlewów precyzyjnych wykonywanych technologią jednorazowych modeli woskowych. Historia wydziału odlewów precyzyjnych (obecnie CPP) to ponad 50 lat tradycji. Odlewy precyzyjne CPP to bardzo skomplikowane geometrycznie i złożone elementy konstrukcyjne silników odrzutowych i podzespołów dla przemysłu lotniczego. CPP produkuje odlewy dla największych światowych producentów silników lotniczych. Przykładowe odlewy CPP można obejrzeć na ekspozycji w laboratorium Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli.