Strona: Wizyta w Superior Industries Production Poland Sp. z o.o. / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wizyta w Superior Industries Production Poland Sp. z o.o.

2018-11-09
, red.  Piotr Ludian

Wizyta w Superior Industries Production Poland Sp. z o.o.

Dnia 07.11.2018 r. studenci II roku WMT zwiedzili zakład Superior Industries w Stalowej Woli. Odwiedzili wydziały produkcyjne: narzędziownię, odlewnię, lakiernię, magazyn wysokiego składowania, a także działy: kontroli materiałów wsadowych, jakości produkcji oraz właściwości mechanicznych i użytkowych felg. Firmę Superior Industries studenci zwiedzali dzięki uprzejmości dyrekcji zakładu Jacka Krupy i Krzysztofa Zagulskiego. Firmę przedstawił Mikołaj Macko, a wydziały produkcyjne: Paweł Masak, Robert Buława oraz Łukasz Pieczonka.

Firma Superior Industries Production w Stalowej Woli produkuje felgi ze stopów aluminium dla przemysłu motoryzacyjnego. Superior Industries samodzielnie wykonuje oprzyrządowanie odlewnicze: kokile oraz rdzenie. Odlewy felg o rozmiarach od 14’’do 24’’wykonywane są metodą odlewania niskociśnieniowego. Roczna produkcja to kilka milionów felg. Odbiorcami gotowych felg przygotowanych do montażu są między innymi: Audi, BMW, Citroen, Ford, Honda, Mercedes, Peugeot, Porsche, Suzuki, Volkswagen, Volvo. Superior Industries w Stalowej Woli jest także producentem felg: ATS, RIAL, ALUTEC oraz ANZIO. Przykładowe felgi wyprodukowane w odlewni Superior Industries w Stalowej Woli są wystawione w holu oraz pracowniach laboratoryjnych WMT.