Strona: Wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów w ramach Akademii przemysłu 4.0 w naborze uzupełniającym / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2023-02-02

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach  dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych. Będą to zajęcia pilotażowe prowadzone w oparciu o przygotowane w ramach projektu materiały dydaktyczne oraz zakupiony sprzęt. W ramach tej edycji zajęcia będą realizowane w dwóch blokach tematycznych: Matematyka i Informatyka oraz Technika. Będą to zajęcia laboratoryjne, które w prosty i przystępny sposób pokażą różne zastosowania nauki i techniki w wielu dziedzinach naszego życia. Warsztaty mogą stanowić inspirację w poszukiwaniu rozwiązań problemów, z którymi spotykamy się w codziennym życiu stosując wiedzę oraz najnowsze osiągnięcia techniki. Dodatkowo zajęcia będą uzupełnieniem wiadomości oraz umiejętności zdobytych w szkole. Dzięki zakupionym w ramach projektu nowoczesnym urządzeniom uczniowie będą mogli przenieść się w świat wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, wytworzyć czystą energię, zobaczyć czym jest sztuczna inteligencja, czy  też poznać podstawy programowania robotów współpracujących.

Więcej informacji  znajdziecie Państwo tutaj: