Strona: Wręczenie dyplomów / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wręczenie dyplomów

2022-03-11

10 marca 2022 roku na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym PRz w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom kursu dotyczącego biomechaniki działania mózgu.
Zajęcia Akademii Umiejętności Miękkich-Euro-Park Wisłosan Young Staff Academy organizowanej i finansowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu prowadziła Pani dr Małgorzata Makowska.

Dyplomy wręczyli: dr Małgorzata Makowska, dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz oraz Tomasz Miśko – Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu.

Studenci w ramach cotygodniowych spotkań mogli dowiedzieć się między innymi: czym są procesy świadome i podświadome oraz jakie jest ich znaczenie w zachowaniu człowieka, dlaczego mózg dzieli się na mózg myśli, emocji i instynktu, jak nie dać się zmanipulować, w jaki sposób pokonać stres, w jaki sposób myśli wpływają na zdrowie, o czym świadczy mowa ciała drugiej osoby, jak zachować równowagę w życiu prywatnym i zawodowym, a także jak budować poczucie własnej wartości. Nabyli również umiejętności związane ze skuteczną autoprezentacją w kontekstach wystąpień publicznych. Mogli lepiej poznać siebie, odkryć tajemnice własnego umysłu i nauczyć się zarządzać własnymi emocjami. W celu lepszego określenia swoich predyspozycji podczas zajęć wypełnili między innymi test Hartmana, dzięki któremu dowiedzieli się jaki jest ich kolor osobowości.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego właśnie wystartowała II edycja tego kursu, która również jest organizowana na WMT.