Współpraca z Zespołem Szkół w Ożarowie

16-05-2019 r.

Dnia 15 maja w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie miała miejsce konferencja poświęcona szkolnictwu zawodowemu. Wzięli w niej udział lokalni przedstawiciele samorządów, szkolnictwa wyższego i biznesu. Tematyka konferencji skupiała się wokół tzw. inteligentnych specjalizacji (smart specializations), które są postrzegane jako szansa rozwoju regionu.

W czasie konferencji została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską (przez Prorektora ds. krzałcenia dr hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz), a Zespołem Szkół. To porozumienie ma na celu objęcie patronatem przez Uczelnię klas o profilu mechanicznym oraz realizację wspólnych celów. Nasza Uczelnia zobowiązała się do przeprowadzenia zajęć dotyczących budowy i eksploatacji maszyn, doradztwa w kwestii programu nauczania oraz umożliwienia uczniom wzięcia udziału w wybranych wykładach, konferencjach i imprezach organizowanych przez Uczelnię.

Bardzo interesujący wykład o naszym Wydziale i jego możliwościach wygłosił Prodziekan ds. nauki dr hab. inż. Andrzej Trytek, który otrzymał gromkie brawa na zakończenie. Zebrana publiczność doceniła ciekawą prezentację, zarówno treść, jak i sposób jej przedstawienia pełen humoru i błyskotliwych uwag.