Strona: Wydziałowa Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wydziałowa Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

2020-10-04

2 października 2020 r. o godz. 10:00 w budynku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej odbyła się wydziałowa inauguracja roku akademickiego.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie orszaku z pocztem sztandarowym. Po odśpiewaniu hymnu państwowego JM Rektor dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz wygłosił przemówienie inauguracyjne. Podkreślił w nim jak ważne jest by zdobywać wiedzę, nie zamykać się na nią. Zwłaszcza teraz, w tym nowym, a zarazem trudnym dla nas czasie, należy starać się sprostać stawianym nam wymaganiom. Podziękował także za ogromną pracę wkładaną w rozwój wydziału oraz nieocenione wsparcie władz miasta Stalowa Wola.

Ślubowanie przedstawicieli studentów pierwszego roku poprowadził prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec. Dla młodych ludzi to bardzo ważny moment, gdyż stanowi oficjalne nabycie praw studenta i przyjęcie w poczet studentów Politechniki Rzeszowskiej. Głos zabrał również starosta stalowowolski Pan Janusz Zarzeczny. Podziękował za dotychczasową owocną współpracę i podkreślił, że absolwenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Ma na to wpływ nieustanny rozwój przemysłu, powstawanie nowych firm szukających specjalistów w dziedzinach, w których kształcą się właśnie studenci na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym. Zapewnił, że również władze miasta będą starały się dążyć do zapewnienia godnych warunków, by zachęcić absolwentów do pozostania i budowania swojej kariery w Stalowej Woli.
Uroczystość zakończyła pieśń Gaude Mater Polonia.

Po inauguracji nowi studenci zostali zapoznani z istotnymi informacjami, dotyczącymi pracy Wydziału oraz spraw organizacyjnych. Prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec w swojej prezentacji przedstawił Władze Uczelni, Wydziału oraz pracowników Dziekanatu i przedstawicieli Samorządu Studenckiego. Zostały także wskazane aspekty, nad którymi sprawuje pieczę Prodziekan ds. kształcenia. W dalszej części głos zabrała Pani Monika Karwan, która przedstawiła rolę Dziekanatu. Pani Elżbieta Pamuła omówiła kwestie kultury fizycznej i AZS-ów, natomiast Pani Angelika Górz wyjaśniła zasady korzystania z czytelni i biblioteki wydziałowej.

W uroczystości wzięli udział JM Rektor dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz, władze Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, przedstawiciele władz miasta Stalowa Wola, samorządu studenckiego oraz nowo przyjęci studenci studiów stacjonarnych, rozpoczynający naukę w roku akademickim 2020/2021 na dwóch kierunkach: mechanice i budowie maszyn oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji.

U progu nowego roku akademickiego życzymy studentom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i dążeniu do celu. Mamy nadzieję, że będzie to czas cennych inicjatyw, nawiązania trwałych przyjaźni, zrealizowanych marzeń i wykorzystanych szans.

Guod felix, faustum fortunatumque sit!

fot. dr Tomasz Galek