Strona: Wystawa prac Pani Iwony Sobiło / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Wystawa prac Pani Iwony Sobiło

2019-12-18
, red.  Piotr Ludian

W dniu 17.12.2019 Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odwiedziła ekipa Raport TVN Turbo, która kręciła reportaż o motoryzacyjnych obrazach. Gościem specjalnym była Iwona Sobiło, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, która prezentowała swoje dzieła. Prace Pani Iwony przedstawiają pojazdy zabytkowe należące do członków Sekcji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Stalowa Wola.

Pani Iwona maluje obrazy od kilku lat, jednak, jak sama podkreśla, malarstwem interesuje się od dziecka. W kręgu jej zainteresowań znajduje się również zabytkowa motoryzacja, którą zaraziła się od członków Automobilklubu, w związku z tym klasyki polskiej motoryzacji również znalazły się w strefie jej twórczości.