Strona: XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów i Seminarium Olimpijskie / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów i Seminarium Olimpijskie

2018-01-13

W dniu 13 stycznia 2018 r. w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli odbył się kolejny etap Olimpiady Matematycznej Juniorów. W XIII edycji olimpiady wzięło udział 85 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z 46 placówek z województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym skierowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Po części testowej olimpiady odbyło otwarte Seminarium Olimpijskie z matematyki dla nauczycieli zainteresowanych pracą z uczniem zdolnym. Seminarium poprowadził przedstawiciel Komitetu Głównego OMJ Tomasz Przybyłowski.

W ankietach przeprowadzonych wśród uczniów i nauczycieli przybyłych na spotkanie bardzo wysoko oceniona została strona organizacyjna zawodów. Nauczyciele podkreślali doskonałe warunki lokalowe i wspaniałą atmosferę w gościnnych progach Politechniki Rzeszowskiej.