Strona: Żacy vs Belfrowie 2 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Żacy vs Belfrowie 2

2024-05-22

Na stalowowolskim wydziale Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny odbył się Quiz „Żacy kontra Belfrowie”. W pojedynku zmierzyło się pięcioro studentów pierwszego, trzeciego i czwartego roku studiów inżynierskich oraz pięcioro wykładowców: dr Leszek Klich, mgr Karol Łysiak, mgr Jan Czyżewski, dr Marcin Marciniak oraz prodziekan prof. Mirosław Tupaj. Quiz składał się z pięciu rund. W pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania z wiedzy powszechnej. W rundzie drugiej musieli zaśpiewać fragmenty piosnek zaledwie po kilku usłyszanych nutkach. W rundzie trzeciej odgadywali twarze sławnych osobistości świata kultury, nauki, sztuki, filmu i telewizji. Kolejna runda była sprawdzianem szybkości, spostrzegawczości i zdolności manualnych. Quiz zamknęła runda kalamburów, podczas których drużyny musiały odgadywać hasła z kategorii przysłów polskich.

Wydarzeniu przyglądali się i kibicowali studenci i pracownicy wydziału. Po raz kolejny quiz okazał się wspaniałą rozrywką w przerwie między wykładami. Quiz odbył się w bardzo wesołej i przyjacielskiej atmosferze. 5 rund zakończyło się remisem 25-25, który w dogrywce ostatecznie, po raz kolejny wygrali żacy. Serdecznie im gratulujemy tej wygranej i nie możemy się doczekać kolejnego starcia, które mamy nadzieję tym razem wygrać.

Jak wyglądały zmagania wykładowców i studentów można obejrzeć na naszym profilu facebookowym, Instagramie i tik toku.