Strona: Zajęcia dla klas maturalnych / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Zajęcia dla klas maturalnych

2022-01-13

Kolejnym etapem współpracy między Sikorskim, a Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym są pokazy przygotowywane dla uczniów klas maturalnych. W ramach tej działalności dnia 13.12.2021 r. gościliśmy uczennice klasy liceum ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemicznym wraz z wychowawcą mgr Elżbietą Pamułą.

Z możliwościami jakie daje studiowanie na naszym Wydziale zapoznał mgr inż. Andrzej Łączek prowadząc pokaz z druku 3D oraz robotyki. Omówiono zasady przygotowania modeli 3D do druku oraz tworzenie fizycznych modeli prototypów na podstawie modelu trójwymiarowego 3D-CAD. Przedstawiony został proces tworzenia modeli CAD począwszy od fazy projektowania poprzez obróbkę programową danych, aż po wydruk modelu fizycznego na drukarce 3D pracującej metodą FDM (Fused Deposition Modeling).

Następnie uczennice miały możliwość zapoznania się z podstawą obsługi i programowania robotów przemysłowych. Każda z uczestniczek spotkania mogła osobiście spróbować swoich sił w obsłudze robota firmy KUKA.