Strona: Zaproszenie na szkolenie „Twoje zaangażowanie ma znaczenie” / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Zaproszenie na szkolenie „Twoje zaangażowanie ma znaczenie”

2024-10-14

Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej na szkolenie „Twoje zaangażowanie ma znaczenie”.

Do wzięcia udziału w szkoleniu szczególnie zachęcamy:

▪ osoby członkowskie samorządu studenckiego i samorządu doktoranckiego,

▪ starostów,

▪ liderów i liderki kół naukowych oraz innych organizacji studenckich.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Twoje zaangażowanie ma znaczenie” Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. Strona projektu: https://asbir.pl/projekty/

Tematyka szkolenia:

Moduł 1. Rozumienie języka prawnego jako języka regulaminów i decyzji wydawanych na uczelni w sprawach indywidualnych, w tym podstawy dot. stosowania Kodeksu Postępowania Administracyjnego,

Moduł 2. Wpływ realizacji ustawowych praw na jakość kształcenia i szerzej na zmianę uczelni na lepsze (w tym istota ankietyzacji),

Moduł 3. Postępowania dyscyplinarne w pigułce – za co i dlaczego uczelnia może karać osoby studiujące i przygotowujące rozprawy doktorskie,

Moduł 4. Podstawy prawne i praktyka akademickich działań równościowych i planów równości płci,

Moduł 5. Akademickie instytucje i procedury wsparcia realizacji praw osób studiujących i przygotowujących rozprawy doktorskie (rzecznicy akademiccy, stosowne komisje).

Harmonogram szkolenia:

9.00 – 10.00 równolegle Moduł 1 i Moduł 4

10.15 – 11.00 Moduł 5

11.15 – 12.15 Moduł 2

12.30 – 13.15 Moduł 3

Kiedy? piątek, 18 października 2024r., godz. 9.00-13.15

Gdzie? Politechnika Rzeszowska, al. Powstańców Warszawy 12, bud V

Ważne:

Zapisy otwarte do 16 października do godz. 23:59. Szkolenie tylko dla osób zarejestrowanych.

Obowiązuje limit miejsc. Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń. Informacje dotyczące dokładnego miejsca seminarium zostaną przesłane osobom zarejestrowanym 17 października. Wszystkie osoby uczestniczące dostaną zaświadczenie o uczestnictwie po zakończeniu szkolenia drogą mailową.

Osoby prowadzące:

Agnieszka Zatyka-Szlachcic, Rzeczniczka Praw Studenta AGH, członkini Zarządu ASBiR (asbir.pl)

Artur Lesner, Rzecznik Równości AGH Jan Gałkowski, Rzecznik akademicki UR w latach 2022-2024, członek Zarządu ASBiR (asbir.pl)

Kontakt do organizatorów:

Grażyna Mrówka-Nowotnik, mrowka@prz.edu.pl, 17 865 1126