Strona: Zobacz drgania, których nie widać! / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Zobacz drgania, których nie widać!

2019-02-18

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zaprasza na seminarium, podczas którego zostanie przedstawiona metoda diagnostyki wykorzystująca amplifikację ruchu.

Zestaw IRIS M jest gotowym zestawem do nagrywania i wzmacniania ruchu, który normalnie nie jest widoczny gołym okiem. Pozwala on na zaobserwowanie niewidocznych defektów maszyn lub struktur.

Cechy i zalety technologii amplifikacji ruchu:

• zmierz ugięcie, przemieszczenie, ruch i drgania,
  • odkryj ruch niewidoczny dla ludzkiego oka,
  • każdy piksel w filmie staje się czujnikiem,
  • zobacz „większy obraz” – drgania całej maszyny,
  • bezdotykowy, nieinwazyjny pomiar,
  • wizualizacja danych wibracyjnych,
  • uzupełniające narzędzie do przeglądów,
  • rewolucjonizuje analizę ODS,
  • konfiguruj i wizualizuj w kilka minut,
  • zastosowanie – wszędzie gdzie mamy do czynienia z drobnymi drganiami/przemieszczeniami układu!

Oprogramowanie Motion Amplification™  tworzy łatwy do zrozumienia film wzmocnionego ruchu, który pozwala na błyskawiczną detekcję nieprawidłowości, a następnie podjęcie odpowiednich działań mających na celu ich usunięcie. Wystarczy kilkosekundowe nagranie by stworzyć film prezentujący wzmocniony ruch. IRIS M mierzy odkształcenia, przemieszczenia, ruch oraz wibracje, których ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec. Więcej informacji na stronie https://vims.pl/produkt/iris-m-motion-amplification-pl/ lub na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCnG9WhNr7SKLKpy1yKLa_mw?view_as=subscriber.

Seminarium odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 10.00 w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli przy ul. Kwiatkowskiego 4.

Chęć udziału w seminarium proszę zgłaszać do 12 marca br. wysyłając e-mail na adres: sylwiasc@prz.edu.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje na plakacie.

Zapraszamy!