Strona: Seminarium warsztatowo - szkoleniowe / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Seminarium warsztatowo - szkoleniowe

2017-06-21

21 czerwca 2017 roku na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym w Stalowej Woli odbyło się seminarium warsztatowo - szkoleniowe. Tematem przewodnim był automatyczny system pomiaru twardości. Przedstawiciel firmy LECO Pan mgr inż. Tomasz Stójkowski zaprezentował aparaturę naukowo-badawczą do analizy zawartości gazów w materiałach oraz spektrometry do analizy składu chemicznego. W części warsztatowej seminarium odbył się pokaz najnowszego modelu twardościomierza do automatycznego pomiaru twardości metodą Vikersa. Uczestnicy seminarium mieli możliwość wypróbowania twardościomierza na próbkach własnych. Wśród uczestników seminarium znaleźli się przedstawiciele firm: Eurometal S.A., Uniwheels Production Poland Sp. z o.o., Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli oraz Wydziału Mechaniczno-Technologicznego PRz. Dziękujemy prelegentowi oraz uczestnikom za spotkanie. Zapraszamy na kolejne seminaria.