Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego ponownie ogłosił program Bony na innowacje. Jego istotą jest finansowanie wstępnych prac badawczo-rozwojowych i koncepcyjnych dla przedsiębiorców, którzy nie współpracowali dotychczas z uczelniami.
W ramach Bonu na innowacje można sfinansować prace B+R wykonywane na uczelni lub w instytucie badawczym do kwoty 50.000 PLN netto. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego pokrywane jest 85% kosztów kwalifikowanych. Dodatkowo przedsiębiorca musi w całości uregulować podatek VAT. Prace wykonane w ramach Bonu na innowacje mogą stanowić podstawę do ubiegania się o dużo większe środki w ramach projektów, w których specjalnie punktowane są odpowiednio udokumentowane prace B+R.
Projekt Bony na innowacje realizowany jest jako pomoc de minimis, co oznacza, że środki mogą być przyznane jedynie tym firmom, które nie wyczerpały jeszcze limitu pomocy (200.000 EUR w ciągu ostatnich trzech lat). Wnioski o dofinansowanie można składać od 31 marca do 25 kwietnia 2017 roku.
W przypadku firm, które z przyczyn formalnych nie mogą realizować Bonu na innowacje, proponujemy przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych lub koncepcyjnych na indywidualnych warunkach.
Przedsiębiorców, którzy chcieliby nawiązać współpracę z Politechniką Rzeszowską, prosimy o kontakt i wstępne określenie tematyki, którą są zainteresowani. Po takich ustaleniach Wydział Mechaniczno-Technologiczny umówi spotkanie robocze z odpowiednimi pracownikami naukowymi Politechniki Rzeszowskiej. Nasza Uczelnia to obecnie siedem wydziałów dysponujących specjalistami w niemal każdej dziedzinie inżynierskiej. Proszę pamiętać, że jednym z zadań Wydziału Mechaniczno-Technologicznego jest łączenie lokalnego środowiska biznesowego z możliwościami całej Uczelni.
Wstępne propozycje tematów prac badawczych prosimy kierować do Pani Lucyny Iskry: lucisk@prz.edu.pl, tel.: 15 844 89 12.