Strona: "Technika laserowa w spawalnictwie" - seminarium / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

"Technika laserowa w spawalnictwie" - seminarium

2017-11-21

W dniu 21 listopada 2017 r. o godz.10.00 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli odbyło się seminarium spawalnicze pt. „Technika laserowa w spawalnictwie”.

Organizatorami seminarium był Wydział Mechaniczo-Technologiczny oraz Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa Politechniki Rzeszowskiej. W spotkaniu licznie uczestniczyli  przedstawiciele środowisk naukowych i przemysłu: Politechniki Świętokrzyskiej, Air Liquide Welding Central Europe The Lincoln Electric Group, B&P Engineering, Firmy Tarapata., FME Food Machinery Europe, Huty Stalowa Wola S.A., Interpetro , Liugong Dressta Machinery, Mista, Pioma-Odlewnia, Pratt&Whitney Rzeszów, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego TSA, Remet S.A., RSTEchnology, Steel Complex, Zakładu Zbiorników Instal Rzeszów, ZM Siarkopol Tarnobrzeg.  Była to również doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy dla studentów Wydziału Mechaniczno-Technologicznego.

Prelegentów i wszystkich uczestników seminarium powitał Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz. Spotkanie poprowadził Prodziekan ds. nauki dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz.

Referaty wygłosili przedstawiciele firm specjalizujących się w technologiach spawalniczych.

• Jacek Ignasiak - przedstawiciel firmy Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o.                                        „Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu”
  • Grzegorz Chrobak - przedstawiciel firmy IPG Photonics Sp. z o. o.                                                                              „Lasery włóknowe na ścieżce dynamicznego rozwoju”
  • Bartłomiej Ścibisz - przedstawiciel firmy LaserTec Sp.z o.o.                                                                                    „Technologie laserowe w spawalnictwie”

Uczestnicy seminarium mieli okazję wymiany doświadczeń i dzielenia się bogatym dorobkiem w branży spawalniczej. Tematyka spotkania okazała się na tyle zajmująca, że dyskusje przeniosły się do kuluarów po zakończeniu seminarium.

Jako ostatni głos zabrał Kierownik Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa Politechniki Rzeszowskiej Prof. dr hab. inż. Antoni Władysław Orłowicz.