Strona: Posiedzenie Rady Programowej WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Posiedzenie Rady Programowej WMT

2024-10-07

Posiedzenie Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego (WMT) Politechniki Rzeszowskiej odbyło się w siedzibie Wydziału przy ul. E. Kwiatkowskiego 4 w Stalowej Woli. W posiedzeniu JM Rektora prof. dr hab. inż. Piotra Koszelnika reprezentował Prorektor ds. studenckich i umiędzynarodowienia dr hab. inż. Bartosz Miller, prof. PRz. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego: Pani Senator RP Janina Sagatowska, Wiceprezydent Stalowej Woli Tomasz Miśko, Prezes RIG Marcin Górski, Wicedyrektor ARP TSSE Wisłosan w Tarnobrzegu Zygmunt Cholewiński, Dyrektor SUPERIOR IDUSTRIES Jacek Krupa, Zastępca Kierownika Serwisu HSW S.A. Daniel Małysa oraz Wicedyrektor Centrum Edukacji Zawodowej Justyna Krawiec. Wydział Mechaniczno-Technologiczny reprezentowali dziekan dr hab. inż. Andrzej Trytek prof. PRz, prodziekan dr hab. inż. Mirosław Tupaj prof. PRz, prodziekan dr inż. Marcin Marciniak, senator PRz dr inż. Joanna Zielińska – Szwajka. W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor centrum komunikacji i kultury akademickiej PRz mgr Damian Gębarowski oraz Kierownik Administracyjna WMT mgr Monika Karwan.

Posiedzenie otworzył Dziekan WMT dr hab. inż. Andrzej Trytek prof. PRz, który przedstawił aktualne władze PRz i WMT wybrane na kadencję 2024-2028 oraz informacje dotyczące działalności organizacyjnej, dydaktycznej i spraw bieżących Wydziału. Prodziekan dr hab. inż. Mirosław Tupaj prof. PRz omówił zagadnienia dotyczące obszarów nauki, współpracy zagranicznej oraz nowych pracowni i laboratoriów badawczych Wydziału.

Po prezentacji dobyła się dyskusja. Prorektor dr hab. inż. Bartosz Miller, prof. PRz podziękował przedstawicielom otoczenia społeczno-gospodarczego Stalowej Woli za dotychczasowe wsparcie i działania przyczyniające się do dalszego rozwoju Wydziału Mechaniczno-Technologicznego i Politechniki Rzeszowskiej. Przedstawiciele władz samorządu lokalnego oraz przedstawiciele przemysłu zgłosili dalsze możliwości i oferty działań wpierających oraz promujących PRz i WMT. Dyrektor mgr Damian Gębarowski przedstawił różne rodzaje działań i możliwości promocyjnych w mediach elektronicznych oraz tradycyjne formy reklamy i ich wpływ na odbiorców. Omówił także inne niewykorzystane możliwości promocji i reklamy szkolnictwa wyższego. Uczestnicy posiedzenia przedstawiali także własne doświadczenia oraz propozycje nowych rozwiązań dotyczących działań promocyjnych. Po dyskusji Dziekan podziękował członkom Rady za dotychczasowe wpieranie działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej Wydziału.

Na zakończenie spotkania Dziekan zaprosił Uczestników do zwiedzania pracowni Wydziałowych oraz ekspozycji pojazdów zabytkowych.