Strona: Szkolenie zorganizowane przez firmę ISCAR / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Szkolenie zorganizowane przez firmę ISCAR

2018-11-19

W dniu 16.11.2018 r. studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego oraz Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, pod opieką dr inż. Joanny Zielińskiej-Szwajka wzięli udział w szkoleniu „Podstawy teoretyczne i praktyczne z zakresu obróbki skrawaniem z wykorzystaniem narzędzi skrawających firmy ISCAR” zorganizowanym przez firmę Iscar Poland Sp. z o.o. Wspomnieć tutaj należy, że jest to już kolejne wydarzenie do uczestnictwa w którym zostało skierowane zaproszenie dla naszych studentów (https://wmt.prz.edu.pl/aktualnosci/udzial-studentow-w-seminarium-firmy-iscar-75.html). Ważnym jest również fakt, że firma ISCAR Poland Sp. z o.o. wspiera nas również swoimi narzędziami, które służą zarówno pracownikom jak i studentom w działaniach naukowych.

Szkolenie odbyło się w TECH CENTER firmy ISCAR Poland Sp. z o.o. w Katowicach. Przeprowadzili je pracownicy firmy: Panowie Bogdan Kaczmarek oraz Michał Zemanek. Szkolenie zostało podzielone na cztery części. Pierwsza z nich obejmowała wstęp teoretyczny z zakresu frezowania oraz obróbki otworów. Następna, to pokaz z zakresu frezowania przy zastosowaniu najnowszych narzędzi z kampanii LOGIQ. Obróbka przeprowadzana była na 5 – osiowym centrum frezarskim Hermle C400. Kolejnym część to przedstawienie aplikacji wspierających rozwiązywanie problemów związanych z doborem narzędzi skrawających które dostępne są na stronie firmy (https://www.iscar.pl/index.aspx/countryid/11). Ostatnim etapem, było wręczenie każdemu uczestnikowi certyfikatu potwierdzającego odbycie szkolenia.

Niezmiernie ważnym jest również to, że szkolenie zostało zorganizowane pod indywidualne potrzeby studentów obydwu wydziałów realizujących studia w Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Dziękując za uprzejmość organizatorów, już teraz deklarujemy chęć uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach, które pomogą w dalszej edukacji.